Pokud je vaše stříbro poškozeno žlutým nebo hnědým nádechem, začněte proces čištění jeho mytí v teplé mýdlové vodě, abyste odstranili veškerou mastnotu a nečistoty, a použijte čistící prostředek bez fosfátů. Stříbro umístěte do velké nádoby lemované hliníkovou fólií, lesklou stranou nahoru.
Připravte roztok s šálkem vroucí vody a přidejte čtvrt hrnku jedlé sody, dvou lžiček soli a roztok rozetřete po stříbře. Počkejte 10 sekund, zatímco chemická reakce odstraňuje zčernalou korozi ze stříbra. Pokud je stříbro velmi poškozeno, můžete ho ponořit přímo do roztoku po dobu až 5 minut. Stříbro poté vyndejte kleštěmi z roztoku, opláchněte studenou vodou a použijte jemnou čistou látku, abyste jej vysušili. Pokud má stříbro v sobě díry, důkladně opláchněte dutiny a osušte je, protože případné zbylé roztoky mohou nakonec stříbro korodovat. Můžete jelenicí stříbro vyleštit bez použití chemie. Chcete – li však vysoký lesk a chemie vám nevadí, použijte speciální přípravky na stříbro, nebo přípravky, které stříbro snese. Musí být však na bázi oleje nebo vazelíny, aby se dosáhlo extra lesku. Dbejte však na to, abyste nepoužívali abrazivní mycí prostředky počínaje hadrem a konče saponátem.
Stříbro nikdy nedávejte do myčky na nádobí. Vysoká teplota by ho mohla deformovat a další položky by ho mohly poškrábat. A právě vzniklé rýhy jsou velmi náchylné ke korozi, protože na porušeném povrchu snáze ulpí. Též se v nich mohou rozmnožovat bakterie, které zapříčiní zelené zabarvení a zvlášť u náušnic a prstenů by to mohlo vadit a zapříčinit různé ekzémy a jiné opruzeniny pokožky.
Při uskladnění stříbra použijte tkaniny nebo papírové ubrousky bez přidaných kyselin, do nich stříbro zabalte a uložte. Nikdy nepoužívejte k uskladnění stříbra plastový obal, protože může zapříčinit jeho zbarvení. Též plastikové obaly nejsou vhodné, protože se snadno zapaří a to může mít též vliv na uložené stříbro.